OPACVAK

Fotoreporty, kam se podíváš

Malování světlem doprovodil zvuk didgeridoo

Dvojice Ondřej Smeykal a Petr Nikl vystoupili se společným programem Líheň v opavském Matičním domě.

Líheň je kombinovaný večer, který propojuje hudebníka Ondřeje Smeykala a jeho hru na elektrické didgeridoo s výtvarníkem Petrem Niklem, který promítá mechanicko-rozpíjivé obrazy. Oba spoluúčinkují v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale veřejnosti nabízí výjimečný soliterní projekt soustředěný na dialog SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, v rámci které za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých mechanismů, strojků a objektů rozehrává neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev. Ondřej Smeykal zase doprovází obraz novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jenž může znít zcela futuriticky i organicky.

Tato dvojí hra – světla a zvuku – se navzájem doplňuje a obohacuje. Technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Pavel Forman vystavil v Ostravě svůj nejnovější obraz

Uznávaný český malíř Pavel Forman vystavil v rámci kulturní noci několik svých obrazů a přidal i své poslední dílo, které dle svých slov „domaloval pár minut před začátkem“.

Ve středu 7. února se v Cineportu a kavárně Maryčka konal vydatný kulturní večer. Nejprve se hosté mohli podívat na švédský film Kostka, který patří mezi nejúspěšnější filmy minulého roku, a později bylo k vidění několik Formanových děl z posledních let. Jeho obrazy zobrazují jak ikonické, tak bezejmenné postavy dějin českých i evropských, a to ve velkoformátové, barevně agresivní malbě, inspirované pop-artem a street artem.

Hollywood Undead, Forum Karlín, Praha, 16.2.2018

Američtí Hollywood Undead představili vyprodanému Foru Karlín své páté studiové album s názvem Five. Jako předskokana si vybrali kapelu Astroid Boys, mladou partu z Walesu. Hollywood Undead předvedli naprosto fenomenální vystoupení a dokázali českým fanouškům, že jsou v opravdu perfektní kondici. Na jejich další vystoupení se můžeme těšit již letos v červnu, kdy se představí na hvězdami nabitém festivalu Aerodrome.